יתרון המידע על עסקאות נדל”ן

יתרון המידע על עסקאות נדל"ןהבה נבחן אם כן את הגורמים שניתן לשפר כדי לסייע לשוק עסקאות נדל”ן או השקעות נדלן להתנהל במצב תחרות חופשית בעוצמה גבוהה יותר לרווחת כלל הרוכשים: את מחיר משקל הרגולציה שמעכב ומכביד על השוק ניתן לכווץ, לייעל ולקרב לסטנדרטים שראוי שיהיו למדינה המחשיבה עצמה לנאורה, אך לא להעלים לגמרי. את בעלות המדינה על נכסי הלאום ניתן למתן, אך בוודאי לא לשנות בטווח הקרוב. ניתן לשער כי את חוקי התחרות של קונה מרצון ומוכר מרצון השוק ייעשה בכוחותיו.

איך למצוא מידע על עסקאות נדל”ן

אז מה נותר עוד ניתן לעשות כדי להעצים את התחרות? התשובה אינה מסובכת מדי, ונמצאת שם ממילא, רק שלא תמיד חשופה לציבור. מילת הקסם היא מידע! מידע בדמות שקיפות מחירים המבוססת על נתונים הנגישים ושווים לכולם – הנחת יסוד מובנית בהנחות השוק החופשי שלעיתים נוטים להתעלם ממנה.

כלי פשוט זה פועל לטובת כל המערכת, אך הוא מיטיב בעיקר עם הרוכשים. כל הרוכשים. אלו שידם משגת לרכוש טירה נדירה ייחודית אך מעוניינים כמובן לקבל יותר עבור כספם בהינתן יותר מידע רלוונטי בשוק, ואלו שלא נתברכו ביכולת למנף רכישה של דירה ב”מגדלי”… ציבור זה נאלץ לרוב לראות איך חלום הדירה הראשונה של שלושה וחצי חדרים מתנדף לו עם תג המחיר של שבע ספרות שחלקן עבות מדי לעיכול לזוג צעיר בלי עתודות מהבית. המסקנה הבלתי נמנעת היא שכל רוכש פוטנציאלי יוכל להיטיב עם רכישתו בהינתן מידע נוסף.

למה משמש המידע על עסקאות נדל”ן

בוא ננסה לפרוט את החלום ללבנים. כל דירה ודירה הנמכרת בארץ עוברת טיפול בהיבטי מיסוי במוסדות ממשלתיים. בהנחה ש”ברפובליקה” (הדמוקרטית, בלי בננות) הים תיכונית שלנו היה אחד מהגופים הממשלתיים הנ”ל מפרסם לכל קוביית דיור שכזו ציטוט של מחיר העסקה במאגר מידע כלשהו. בהנחה שהמאגר ישים (מתבצע רישום בטאבו של כל נכס) נגיש ופתוח לכולם, הוא משומר ומתוחזק החל מהמועד שבו קיבל הגנזך של המוסד הממשלתי תקציב על לרכישת “יחידות תיוק ייחודיות של מדפים עם מקום לקלסרי עסקה ולדפי סיכום שבועיים, חודשיים ושנתיים החל משנת 1950”.

הרי שקיבלנו מאגר שיודע לתת לנו בסיס השוואתי של מחירי נכסים, בפרישה ארצית, עם ציטוטי מחיר לאורך תקופות. לא נשמע עד כה מופרך נכון? בקשה הגיונית לגמרי שעם שילוב שימוש ביכולת טכנולוגית זמינה לחלוטין של בסיס נתונים המחובר למאגר ממשלתי וממילא דורש עדכון של כל עסקה ועסקה הנעשית, יכולה הייתה להיות ספק מידע לאומי רשמי לשוק בתחרות בכמויות אשר היו פועלות כשמן בגלגלי המכונה הבלתי נראית הנקראת שוק.


מספר הגולשים: 987
דירוג העמוד: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...