דירות למכירה – למה כדאי לשים לב בעת חיפוש דירות למכירה

דירות למכירה – למה כדאי לשים לב בעת חיפוש דירות למכירהכשאומרים דירות למכירה, אומרים הרבה מאד. רכישת דירה דומה לרכישת מכונית. אין מכונית אחת דומה לחברתה גם אם המכוניות דומות בגודל ובצורה. ברכישת דירה תתקלו באותה תופעה, ולכן כשבאים לחפש דירות למכירה, יש לשים לב לפרטים רבים עוד לפני שמתחילים לבדוק בשטח את הדירות. אם אתם בדרך לרכישת דירה ואתם רוצים לראות דירות למכירה, אתם במקום הנכון.

דירות למכירה – חדשות או יד שנייה?

החלוקה הבסיסית בין הסוגים השונים של דירות למכירה היא בין דירות חדשות לבין דירות עם דיירים קיימים. לכן הדבר הראשון שתרצו לשאול את עצמכם בעת רכישת דירה הוא האם לרכוש דירה חדשה הישר מהקבלן או לרכוש דירה יד שנייה? שאלה זו חשובה מאד כי היא מכילה בתוכה כמה וכמה פרמטרים שאותם יש לבדוק.

דירה חדשה

דירה חדשה היא דירה שכל המערך שלה חדש, כולל התשתיות של החשמל והמים והביוב, הצנרת, המבנה עצמו שבנוי על פי סטנדרטים חדשים ומודרנים. המטבח על ארונותיו והאביזרים הבסיסיים שלו חדשים, וכך כל יתר המרכיבים של הדירה. בבואכם לרכוש דירה יד ראשונה מקבלן אתם מקבלים חבילה חדשה שאף אחד לפניכם לא השתמש בה. רישום הדירה על שמכם הוא תהליך קל יחסית ואתם מקבלים את המפתחות ברגע הסיום של הבנייה.

החסרונות של רכישת דירה חדשה הם הצורך להקדים תשלומים לקבלן המבצע עוד לפני שהסתיימה הבנייה ויש סיכוי שמועד הסיום יתארך בכמה שבועות או חודשים. בניינים ודירות חדשות נבנים בדרך כלל בשכונות המקיפות את הערים ולא במרכזי הערים, ולכן ההיצע של דירות אלה מבחינת האזורים הוא מוגבל, וחסרון שלישי עלול להיות שהשכונה החדשה אמנם מאד ירוקה ומפותחת, אבל כדי להגיע ממקום למקום יש צורך ברכב מכיוון ששום דבר לא נמצא במרחק הליכה סביר.

דירה יד שנייה

כל יתר הדירות שאינן חדשות נקראות יד שנייה. דירות אלה קיימות במגוון עצום של שכונות ואזורים כולל מרכזי הערים ובכל הגדלים והצורות. דירות יד שנייה יש בטווחי מחירים שונים והם מוצעות למכירה כל הזמן. דירות למכירה יד שנייה יכולות להיות בבניינים ישנים אך מאד מעוצבים, בקרבת כל השירותים העירוניים הנחוצים, כמו קופת חולים, טיפת חלב, חנויות שונות וכדומה.

החסרונות שבחיפוש דירות למכירה יד שנייה הם בדרך כלל בעיות חניה – לרבים מבתי הדירות הישנות במרכזי הערים אין חניה צמודה, מעלית ישנה או שאין מעלית, תשתיות ישנות הזקוקות לשיפוץ, וכן שכנים בלתי ידועים. באזורים שבהם מוצעות דירות למכירה יד שנייה, יש לבדוק היטב את נושא הרעש ולוודא שאין מתחילים באזור מיזמי שיפוץ ובנייה חדשים.
בנוסף לאלה יש לבדוק את בעלות הנכס והאם המוכר הוא אכן בעל הבית, ויש לבדוק אם לא רשומה לדירה הערת אזהרה, המעידה כי מישהו אחר כבר נמצא בשלבי משא ומתן על אותה הדירה למכירה.

כדי להתחיל את התהליך עליכם להכנס לאתר המציע לכם את המגוון הגדול והרחב של דירות למכירה בכל רחבי הארץ, כדי שתוכלו להבין אילו דירות מוצעות, באילו מקומות, באיזה גודל ובאילו מחירים, כדי שתוכלו להשוות ולהחליט בצורה מושכלת.


מספר הגולשים: 484
דירוג העמוד: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...