נדל”ן בהונדורס

נדל"ן בהונדורסכפי הנראה בתקופה זאת שילוב נסיבות ופרמטרים כלכליים, מסייע לכלכלה הקטנה ממרכז אמריקה של הונדורס, לשמור על מומנטום של צמיחה בעיקר של נדל”ן למכירה. מדינת הונדורס כיעד השקעות נדל”ן שהינה עדיין זולה ועם מומנטום חיובי של פיתוח, ערוכה לתת תחליף ליעדי תיירות ותיקים רבים ויקרים בהרבה המצויים מסביבה.
בנוסף הונדורס היא מדינה שלא חוותה עדיין גל של עליית מחירים בתחום השקעות נדל”ן, בין אם מדובר על נכסים או שירותים היא גם קורצת להרבה חברות נדל”ן להשקעות ולמשקיעים פרטיים רבים.

תחילתו של גל השקעות נדל”ן הנוכחי, רק מחזקת את המגמה הרווחת בקרב אלו הפעילים והמסקרים את כלכלות בסביבתה, כי הונדורס טומנת בחובה פוטנציאל צמיחה משמעותי בטווח הקרוב והבינוני, ועומדת להצטרף למדינות נוספות באזור – כמו קוסטה ריקה, פנמה ומקסיקו – שכבר עלו על מפת השקעות נדל”ן העולמית.

הונדורס – מדינה עם מזג אוויר מצוין לתיירות

עם ממוצע טמפרטורות שנתי של 25 מעלות, חופים של חול זהוב ומים צלולים כחולים שרק הקריביים יודעים לשלב ועם אטרקציות תיירותיות ייחודיות ושילוב של גורמים מעודדים במדינה, נמצאת התיירות בהונדורס כבר במקום השני בתרומה לתוצר המקומי ובמגמת עלייה בולטת. פוטנציאל הגידול בתיירות מושתתת על מיקום המדינה ונכסי התיירות המדהימים שלה. שילוב חקיקה יסודית ועקבית המעודדת השקעות בתיירות של כל הממשלות בעשור האחרון, ועם כוח עבודה שופע ותחרותי ביותר קיימת תשתית למימוש מהיר של פוטנציאל גם בתחום נדל”ן למכירה.

יזמים בינלאומיים של כבר החלו מגמה של חברות נדל”ן להשקעות בהונדורס ומובילים בניה ופיתוח ראשוני של מיזמים תיירותיים בתחום. יחד עם זאת, הקשיים העומדים בפני יזמים במדינה זו הם רבים: שלטונה היחסית היציב של המדינה, עדיין רחוק שנות אור מיסוד פעילות תכנונית בסטנדרט מערבי. המוסדות התכנון והבירוקרטיה המאפיינת מדינות עולם שלישי כה רבות, מציבה חסמים רבים בפני יזמים בתחום נדל”ן למכירה השואפים לפעול במדינה.

הונדורס – ארץ שקטה עם פוטנציאל רב להתפתח

הצורך בשותף מקומי למיסוד פעילות אינו נדרש בחוק, אך כצפוי במקרים רבים נדרש חיבור לאחד מעטיני השלטון או לשועי הארץ, על מנת לקדם פרויקטים שאלמלא היו זוכים לטיפול “מקצועי” מקומי עשויים היו להישאר על מפות התכנון שנים רבות. מכשול השפה הינו נדבך נוסף שצריך לעבור: השפה השלטת הינה ספרדית, למרות שאנגלית הינה שפה כמעט רשמית, המדוברת ע”י רבים. רכישת נכסי מקרקעין או בתים למכירה, רצוי שתעשה בעזרת עורכי דין מובילים במדינה אשר ניסיונם והמוניטין שלהם הינו חיוני להבטחת זכויות קניין לרוכש. במדינה גלום פוטנציאל רב הממתין לאמיצים ולרואי הנולד או למשקיעים המוכנים לבחון אזור השקעה השקעות נדלן בחול.

לכל אלו ואחרים, הונדורס עשויה להיות יעד עבור השקעות נדל”ן בפינת גן עדן קריבי, אשר נמצאת בתחילת דרכה. ועדיין, תהליכים מן הסוג הזה לא קורים בן לילה. אולם למטיילים שביקרו ברצועות החוף הבתוליות של מקסיקו וקוסטה ריקה לפני עשר שנים וחזרו לראות את הנעשה בהן בימים אלו, כאשר רצועות החוף מכוסות מבני מגורים ונופש ופרויקטים מלונאיים לא השאירו נקודה פראית בודדת לאורך מאות קילומטרים. קל יותר להבין, לאן יכולה המדינה מגן העדן הקריבי, להגיע.

 


מספר הגולשים: 3,728
דירוג העמוד: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...

Skip to content