נדל”ן למכירה ביוסטון, טקסס

נדלבחינה ממושכת ומדוקדקת של שווקי הנדל”ן בארה”ב מציגים את העיר יוסטון כעיר הטובה ביותר להשקעה כיום בארה”ב מהטעמים הבאים: יוסטון היא העיר הרביעית בגודלה בארה”ב עם למעלה משני מיליון תושבים, אך מטרופולין העיר מכיל כשישה מיליון תושבים, השישי בגודלו בכל ארה”ב.
כלכלת העיר מתבססת בעיקרה על תעשיית הנפט אך ישנם כמה תחומים  בולטים נוספים: תעשיית הרפואה, תעשיית החלל וכן תעשיית הפטרוכימיה הנחשבת לגדולה ביותר בארה”ב (תוצר לוואי לפעילות תעשיית הנפט).
כלכלת טקסס ניצבת במקום ה- 11 בגודלה בעולם ונחשבת חזקה מרוב מדינות ארה”ב. המדינה מראה סימנים ראשונים של יציאה מהמשבר במהירות גדולה יותר מכל מדינה אחרת, מדינת טקסס נהנית מהגירה חיובית כבר מספר שנים בעקבות תעשיות רבות בהן היא מובילה כמו למשל תעשיית הנפט, החלל, האקדמיה ותעשיית ההיי טק.


מספר הגולשים: 2,543
דירוג העמוד: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...פרסום נכס חינם

מדוע להשקיע במדינת טקסס וביוסטון בפרט

ראוי לציין כי בשל יציבותה הכלכלית סבלה המדינה מירידה במחירי הנדל”ן ברמה נמוכה בהרבה מרוב מדינות ארה”ב, ממוצע של 20% כאשר מדינות כמו פלורידה, נבדה, קליפורניה ומישיגן נפלו ברמות של עד 70% בשווי הנדל”ן שלהן. סיבה נוספת לאי הירידה היא העובדה שבתקופת הבועה המחירים אמנם עלו אך נשמר היחס הטוב בין שווי הנכס לתשואה משכירות שלו.
יתרונה הנוסף של מדינת טקסס על פני רוב מתחריה מתבטא בחסינותה בפני מפולת כלכלית נוספת במידה ותתרחש בארה”ב בזכות גודל התעשייה ומספר מקומות העבודה, במקרה זה סביר להניח שההגירה ממדינות אחרות רק תלך ותגדל מה שעשוי לגרום לעליית מחירי הנדל”ן ו/או עליית מחירי השכירות.
יתרון משמעותי נוסף, הינו עלות המחייה הנמוכה במדינת טקסס, עלות שמאפשרת לתושבים להפנות יותר משאבים לצריכה.
צריך לזכור שכמות הבתים במדינה באופן כללי לא עונה לביקושי המגורים. בעוד שבערים גדולות אחרות כגון אורלנדו פלורידה ולאס ווגאס נבדה הואצה הבנייה לצורך השקעה, בטקסס לא עלתה כמות הבתים באופן משמעותי. ולכן, דווקא אם יקרה תרחיש כזה של האצה בבנייה לצורך השקעה, סביר להניח שלא רק שלא יפגע בכלכלת טקסס אלא אף ישפר את מצבה על פני המדינות האחרות.

במדינת טקסס יש פטור ממס הכנסה

בנוסף ראוי לציין כי קיים במדינת טקסס יש פטור ממס הכנסה (State Tax) דבר המושך תעשיות רבות לעבור למדינה מה שגורם לביקוש רב לידיים עובדות ולרמת אבטלה נמוכה במיוחד.
מבחינה דמוגרפית, מדינת טקסס היא השניה בגודלה בארה”ב לאחר קליפורניה עם כ- 37 מיליון תושבים. בעשור האחרון נוספו למעלה מ-4 מיליון תושבים חדשים למדינה של כ- 25 מיליון תושבים, גידול של כ-20 אחוז לאוכלוסיה.

הכלכלה של יוסטון יציבה

בנוסף קיימת תעשיה ההולכת וגדלה של אנרגיה חלופית (ירוקה ) בעיר יוסטון בפרט ובמדינת טקסס בכלל.
חשוב להזכיר שהעולם הערבי עובר היום טלטלות פוליטיות רבות מה שגורם לחוסר ודאות לגבי יכולתו לספק את צרכי הדלק העולמי גם מבחינת הכמות וגם מבחינת רמת המחירים, סביר להניח שככל שחוסר הוודאות גובר, כך התלות של ארה”ב במדינות אלו ילך ויקטן ותהיה תלות באספקה המקומית.
העיר מכילה למעלה מ-3000 חברות הקשורות בתעשיית האנרגיה הכוללים את חברות הפקת וזיקוק הגז והנפט הגדולות ביותר בארה”ב. כמו כן מהווה את משכנן של 23 חברות ענק אמריקניות בתחומים אחרים כגון:  Hewlett Packard , Sysco, ,Memorial Hermann Healthcare System  Men’s Wearhouse, ועוד.  לאחרונה החליטה חברת Exxon Mobile לפתוח קמפוס ביוסטון.
נמל העיר יוסטון מהווה עורק מסחר הגדול ביותר בארה”ב והוא השישי בגודלו בעולם. שדה התעופה הבין לאומי של יוסטון הוא אחד מהגדולים בעולם !

שיא במספר רכישות הנדל”ן ביוסטון

על פי מחקר שנעשה מחזור העסקאות במטרופולין יוסטון הגיע ליותר מ- 308 מיליארד דולר ונמצא בגידול מתמיד גם בתקופה קשה זאת.
על פי מחקר שערך איגוד הנדל”ן של יוסטון (HAR) חודש יולי האחרון היווה שיא במספר רכישות הנדל”ן מאז תחילת משבר הסאב פריים, נתון מעניין ומעודד ביותר לאור נפילות או סטגנציה מתמשכת ברוב המדינות ארה”ב האחרות.
יש לציין שמדינת טקסס סובלת מסופת הוריקן אחת למספר שנים,עם זאת מכיוון שהנכסים מבוטחים אז הסיכון מעוקר במהותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *