מכרזים למכירת דירות בשוק הנדל”ן בני יורק

מכרזים למכירת דירות בשוק הנדל"ן בני יורקשוק הנדל”ן בעיר ניו יורק ובמנהטן בעיקר, מתנהג לרוב באופן ייחודי. במהלך השנים הראה שוק נדלן בארהב ובעיר ניו יורק חסינות משמעותית בפני זעזועים וסימני האטה, עצירה דירות למכירה בארצות הברית ואף ירידות מחיר משמעותיות. שוק הנדל”ן בניו יורק שמר על רמת גבוהה של השקעות נדלן בארהב ואף על עליות מחירים לא מבוטלות כלל. מן הסתם למשבר הפיננסי בוול סטריט שהיה ב -2008 חלק משמעותי בהיחלשות כוח של חברות השקעות נדלן בארהב בשוק הנדל”ן בעיר.

הקשר בין וול סטריט ומכרזים למכירת נדל”ן

באותה תקופה עוצמתו של השוק הפיננסי סייעה עד לאותה העת לשוק הנדל”ן בעיר לשרוד את נחשול ההאטה המאיים, אולם עם ההיחלשות בוול סטריט ניתן היה לראות את ההשפעה הישירה על שוק הנדל”ן בעיר ברמות המחירים שהחלו לרדת. לדוגמה דירת שני חדרים באפר איסט סייד שעד לא מזמן דרשו עבורה 2.2 מליון דולר, מועמדת כיום למכירה במחיר של 1.1 מליון דולר בלבד. המציאות העומדת בפני יזמים השקעות נדלן בארהב ובבניו יורק במיוחד מביאה אותם להשתמש בכלים חדשים.

דירות למכירה בארצות הברית מוצעות למכירה במכרזים, כלי מכירה שכמעט ולא נעשה בו שימוש כלל בשוק הנדל”ן המקומי עד כה. יזמים מקווים שהליך המכירה במכרז יספק עבור הקונים אומדן לרמת המחיר האמיתית אותה מוכן השוק לשלם היום עבור נכסים. בהתחשב בבצורת הכללית הקיימת בשוק היום, המתבטאת במובן שלא מתבצעות בו כמעט עסקאות בכלל, זקוק השוק לכמה ציטוטי מחיר בודדים מהליך מכירה במכרז כנ”ל על מנת לאותת לשוק ולספק לו נתוני עוגן שכה הכרחיים להמשך פעולתו התקינה.

מה יהיה בעתיד עם המכרזים למכירת דירות בני יורק

אחד מבעלי חברות המחקר והשמאות הגדולות בניו יורק מצוטט בכתבה כשהוא צופה שמחירי נכסים יימכרו במכרזים היום, ברמה של 40%-45% פחות מהמחיר שביקשו עבורם בתקופת השיא בתחילתו של המשבר. לצמצומים הרבים בוול סטריט הצטרפה העובדה שגם רגלי רוכשים אמידים זרים לא דרכו בשוק הנדל”ן בעיר, לפחות לא בכמויות שהיו שם בעבר.

היזמים היו בבעיה חמורה מפני שרוכשים רבים וויתרו על דירות שהזמינו עוד בשלב התכנון על הנייר. מסירת דירות רבות בפרויקטים שהסתיימו, או עמדו להסתיים, השאירה יזמים עם הפיקדון שניתן כנגד הזמנת הדירה ללא השלמת העסקה. לקוחות רבים ששילמו מקדמה של 100,000$ או יותר בעבור דירה על הנייר, סגרו מחיר בערכי שוק הנדל”ן בעיר של לפני המשבר.


מספר הגולשים: 974
דירוג העמוד: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...