הונדורס, יעד השקעה בנדל”ן עולה

קצת דרומית לבליז ומערבית לגואטמלה שוכנת לה מדינת הונדורס, שהינה יעד השקעות נדל”ן ותיירותי תוסס וצומח. עם החופים הנפלאים והאקלים הטרופי של הקריביים  לא פלא ששוק נדל”ן למכירה נמצא בעליה מתמדת. לרבים המתעניינים בבחינת מגמות נדל”ן למכירה ואיתור חברות נדל”ן להשקעות בהונדורס, הם יגלו שווקים בעלי פוטנציאל צמיחה משמעותי. לפי כך, מאד מומלץ לבחון לעומק את הנעשה בהונדורס בימים אלה בתחום השקעות נדל”ן.

יזמי הנדל”ן כבר הבינו את הפוטנציאל של הונדורס

ישנם יזמי נדל”ן רבים אשר מתמקדים באסטרטגיות השקעות נדל”ן שלהם ובאיתור “המקום החם” הבא. מדינת הונדורס יכולה בהחלט להיות יעד שכזה אם אתם מחפשים בתים למכירה. חיפוש “המקום החם הבא” הוא למעשה איתור אזור גיאוגרפי, לרוב מדינה, אשר שמרה על רמת מחירי נכסים נמוכה יחסית. בשקלול פרמטרים רלוונטיים רבים במדינה, לרבות אינדיקאטורים כלכליים ודמוגראפיים ניצבת אותה מדינה בעמדת זינוק בפעילות שוק השקעות נדלן בחול הריאלי.

זינוק הטומן בחובו אפשרות לעליית משמעותית בערך נכסים, בפרקי זמן קצרים יחסית למקובל בשוק השקעות נדלן בחול. בראייה זו הונדורס עשויה להתברר כיעד השקעות בהונדורס מעניין מאוד. יש הטוענים כי זה הזמן להשקיע באחת המדינות שעד לאחרונה חמקה מראדאר חברות נדל”ן להשקעות באזור הקריביים, ואשר טומנת בחובה הזדמנויות השקעה ומיזמים לפיתוח למכביר. מחירי נדל”ן בהונדורס עדיין נמוכים, אך מדינת הונדורס נמצאת בתחילתו של גל תנופת פיתוח מרשים.

התיירים בדרך להונדורס

המניע העיקרי לתהליך היא התעצמות תנועת התיירות למדינה, הן בכניסות תיירים והן בגל השקעות ריאליות בפיתוח במגזר התיירות והתשתיות התומכות בו. הגורמים המשקיעים במדינה הינם שילוב של יזמים פרטיים כמו חברות נדל”ן להשקעות וגורמים מטעם הממשלה, האחראית מצידה בעיקר להשקעה בתשתיות.

למרות האצה משמעותית ברמת הפיתוח וההשקעות בכלכלת מדינות שכנות רבות בשנים האחרונות כגון קוסטה ריקה, פנמה ומקסיקו, נשארה הונדורס ברמת פעילות נמוכה עד לפני כשנתיים לערך.שילוב של מבנה חוב חיצוני בעייתי, מכות טבע וכלכלה המושתתת על תעשיות מסורתיות עיקריות של חקלאות כגון גידול בננות, ייצוא שרימפסים וכדומה, השאיר את המדינה חסרת יכולת לטפל בתחלואים בסיסיים ברמת התמיכה הנדרשת בהשקעות.

הונדורס, מדינה מתפתחת במהירות

מספר החלטות עיקריות שנכפו על המדינה בשנים האחרונות, הובילו את הונדורס לעלות על מסלול היחלצות ממצב הסטגנציה בו שררה כלכלתה, בעיקר בתחום התיירות. הבנה בקרב מקבלי ההחלטות במדינה שהתיירות הינה המשאב הנזיל, הנפוץ והמתאים ביותר להשקעה במדינה, הוביל לשורה של צעדים לעידוד ההשקעות בתיירות.

חקיקה על הסדרת זכויות קניין בקרקע לתושבים זרים שירכשו נדל”ן באזורי החוף התיירותיים בשילוב הקלות מס משמעותיות ממיזמי תיירות שמקורם בהון זר, החלו תהליך של משיכת משקיעים למדינה. הסדר מחיקת חובות של הבנק העולמי עם הונדורס, הכתיב לממשל המקומי מחויבות להשקעה בתשתיות בסך מאות מיליוני דולרים בשנה כתנאי למחיקת החובות. פרויקטים של תשתיות בהיקפים ובעוצמות הולכים וגדלים, צצים בקצב הולך וגובר ברחבי המדינה. תהליך ההתרחבות בכלכלה המקומית, כולל גידול בהשקעות, מתרחש אף שאנו מצויים בימים אלו בעיצומו של מיתון גלובלי הולך ומחריף, ואף על פי ולמרות האקלים הבינ”ל השורר של כלכלות מתכווצות.


מספר הגולשים: 1,075
דירוג העמוד: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...