מחירון דירות ומחיר שוק הדירות

מחירון דירות ומחיר שוק הדירותדירה, היא אולי החלום הראשון במעלה של כל זוג צעיר, או בעצם כל אדם בישראל. בעלות על דירה משקפת בטחון, מסגרת מסודרת, ואף עוגן כלכלי לשעת חירום, אז ניתן למכור אותה. ישראל היא אחת המדינות הבודדות בעולם בה התנודות במחירי הדירות הן רבות, והמחירים משתנים בהתאם לפרמטרים חיצוניים רבים. אז איך באמת נקבע מחירון דירות, ומתי נדע אם המחיר שקיבלנו הוא הגיוני או גבוה?

השוואות מחירים של הדירות

מחירון דירות נקבע בראש ובראשונה על סמך גודלה של הדירה, גילה, והמיקום הגאוגרפי בה היא נמצאת. בנקים רבים למשכנתאות, מציעים מחירון אלקטרוני, שעל סמך הזנת נתונים בודדים, ניתן לקבל מושג אם מחיר הדירה שקיבלתם הינו הגיוני או רחוק מלהיות כזה.

מחירי הדירות בארץ משתנים חדשות לבקרים, כאשר הסיבות לשינויים אלו הן רבות ומגוונות, החל משינויים כלכליים בארץ, התחזקות אזור מגורים מסוים על פני אחר, ירידת ערך המטבע, וכמובן הביקוש: ככל שדירה תהיה מבוקשת יותר, כך יאמיר מחירה.

בירורים בקשר למחיר שוק הדירות

רכישת דירה מתחילה בחיפושים אחריה, לאחר שהוגדר האזור הרצוי לכם, השכונה, גודל הדירה ופרמטרים נוספים, כמו למשל, קומה מסוימת בבנין, קיומן של מעלית וחניה, וכיוצ”ב. בחירת דירה מתחילה באמצעים רבים, ביניהם איתור דירות באינטרנט, בלוחות בעיתונים, דרך ברים ומכרים, ובאמצעות משרדי תיווך, כאשר אלו האחרונים, גובים עמלה על שירות זה. יחד עם זאת, לעתים יש למתווכים מאגרי דירות בבלעדיות, וכדאי לבדוק גם אפשרות זו, על אף תשלום העמלה.

השלב הבא הוא בדיקת הדירה וקבלת פרטים עליה, ביניהם מחירה. מאחר ואין לכם מושג אם המחיר הגיוני או לא, תוכלו להסתפק בהשוואת המחיר לתקציב שברשותכם, או לבדוק באמצעות מחירון דירות אם הוצע לכם מחיר הוגן אשר תואם את נתוני הדירה.
מחיר דירה נשען לא רק על גודל הדירה , גילה והיישוב בו היא נמצאת אלא על משתנים נוספים.

שיקולים נוספים לקביעת מחירון דירות

ראשית ניתן לבדוק דירות שכבר נמכרו באיזור וללמוד מה היה מחיר המכירה שלהן. יחד עם זאת, במשך הזמן חלים שינויים בסביבת המגורים, כמו למשל איזור הנמצא בהתפתחות, קיומם של גנים ובתי ספר ממש ליד הדירה המדוברת, וביקוש הולך וגובר לסביבה זו. שינויים אלו עשויים להשפיע על מחיר הדירה ולייקר אותה. לחילופין, אם ערכתם בירור מחירי דירות שנמכרו, ומצאתם כי הם דווקא במגמת ירידה, חשוב שתשקלו שוב את המחיר הגבוה, יחסית למחירי הדירות האחרות, שהוצעו לכם.

רכישת דירה אינה דבר של מה בכך, והיא ההשקעה הגבוהה ביותר שמשקיעים רוב האזרחים בימי חייהם, לפחות פעם אחד. חשוב לבחון את כל המשתנים, וגם אם מאד בוער לכם שתהיה לכם דירה בבעלותכם, אל תוותרו על יעוץ ממומחים ומביני דבר בתחום הנדל”ן, ובעיקר וודאו האם המחיר שהוצע לכם הוא הגיוני וביחס סביר לכל השיקולים שזה עתה נמנו.


מספר הגולשים: 647
דירוג העמוד: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...