עצות למכירת דירה להשקעה

עצות למכירת דירה להשקעהאם יש לכם מספר דירות להשקעה בישראל או בעולם, ואתם רוצים למכור אחת מהן, הרי שיש הרבה עבודה לפניכם, ורצוי שתעשו אותה על הצד הטוב ביותר. מכירת דירה היא התעסקות לא קטנה, והיא כרוכה בהרבה מאוד פעילויות, בין אם מדובר על פרסום הדירה שאתם רוצים למכור, ובין אם מדובר בפעולות שונות שאפשר לעשות כדי להעלות את ערכה של הדירה טרם מכירתה. בכל יום אנחנו שומעים על עוד ועוד מקרים בהם אנשים החלו את התהליך של העמדת הדירה שלהם למכירה, אך אחרי זמן מסוים ולעיתים ערב חתימת הסכם המכירה, הם שינו את דעתם. בכל מקרה, לפי שתתחילו את ההתעסקות עם מכירת הדירה, חשוב ביותר כי כל בני הבית, או לפחות בעלי הדירה, יהיו תמימי דעים לגבי מכירתה.

איפה כדאי לפרסם את הדירה להשקעה שלכם

אחרי קבלת ההחלטה כי זהו הצעד הנכון ביותר עבורכם מבחינה כלכלית ומשאר הבחינות שמשפיעות עליכם, חשוב שתתעמקו בעניין ותבינו מה הן האפשרויות העומדות בפניכם. בעידן בו אנו חיים ניתן לפרסם דירות למכירה בסוכנויות תיווך הנדל”ן למיניהן, אך אפשר גם לפרסם את הדירה שאותה תרצו למכור בלוחות יד שנייה באתרי האינטרנט.

יש הרבה מאוד אתרים המציעים אפשרות של פרסום דירות למכירה אשר לא עולות כסף, ובדרך זו כל אדם יוכל לפרסם את דבר מכירת דירתו. היתרון הגדול של אתרי האינטרנט האלה הוא החשיפה הרבה בה מספר גדול מאוד של אנשים יכולים לצפות במודעה שלכם בו זמנית, וכמובן, אם תצליחו למכור את הדירה שלכם על ידי מודעה באינטרנט, הרי שתחסכו לעצמכם את דמי התיווך.

התייעצות עם אנשים מתחום הנדל”ן

כאשר תגיעו לשלב פרסום הדירה שאתם רוצים למכור, בלוח המודעות האלקטרוני באחד מאתרי האינטרנט, ודאי תבחינו כי ישנם לוחות המפרסמים בחינם ולצידם לוחות אשר גובים כסף תמורת סוגי פרסום שונה מעט. פרסום אשר עולה כסף מן הסתם יקדם את המודעה שלכם לראש תוצאות החיפוש ויהיה לעיתים גם מודגש ובולט יותר.

בעת ההחלטה על המחיר בו תמכרו את הדירה, כדאי מאוד להתייעץ גם עם שמאי דירות וגם עם מתווך נדל”ן אשר מכיר את הדירות באזור. דרך נוספת ומומלצת היא לפנות כמובן ללוחות יד שנייה, בהם תוכלו להתעדכן בצורה הקלה והנוחה ביותר למחירי דירות מקבילות אשר מוצעות למכירה באזור שלכם. בעת ההשוואה הקפידו לוודא כי רוב הנתונים דומים בין הדירות כגון: האזור, מספר החדרים, הקומה, מעלית, חניה, סורגים בדירה, ולמעשה כל פרט נוסף אשר קיים (או לא קיים) בדירה ואשר יכול להשפיע באופן ישיר על המחיר שתבקשו

10 טיפים שיכלים לעזור במכירת הדירה להשקעה

לא לחינם החברות הגדולות במשק משקיעות מאות אלפי שקלים על בעלי מקצוע שימליצו כיצד להציג את מוצריהם, היכן הכי נכון למקמם על המדף ועוד… כל פרט קטן יכול להשפיע על הקונה הפוטנציאלי.
1. נסו לברר כמה שיותר מידע על הקונה, האם יש לו ילדים, האם הוא מחפש דירה להשקעה.
2. תדגישו את הפרטים החשובים לקונה ואל תעמיסו עליו אינפורמציה מיותרת שעלולה לגרום לתחושת מכירה עודפת.
3. יש קונים שירצו הסבר מעמיק ויש קונים שיעדיפו קודם להתרשם.
4. תבחינו בין קונה שרוכש דירה להשקעה מקונה שרוכש דירה למגורים, המידע המועבר אמור להיות שונה. (למשקיע יותר מעניין כמה שכירות ניתן לקבל על ביתכם ובאיזה קלות ניתן להשכיר את הנכס.)

5. כאשר מציגים את חדרי השינה חשוב להראות קודם את חדר השינה הקטן ביותר ובסוף את חדר השינה הטוב והגדול ביותר.
6. השתדלו לסדר את הסלון, חדרי האמבטיות, מטבח נקי ובלי ריח חריף מדי של בישול.
7. בימים חמים אלו מומלץ להפעיל מזגן 20 דקות לפני הפגישה ולהציג את הבית כאשר הוא נעים וקריר.
8. חשוב לפתוח את התריסים כדי להכניס כמה שיותר אור ולהדליק את האורות בכל הבית.
9. בכל מקרה תדאגו שכל האינפורמציה על ביתכם כמו טופס ארנונה, נסח טאבו וכל מידע נוסף יהיה זמין בכדי להציג לקונה.
10. זכרו יש לנו הזדמנות אחת לרושם ראשוני. זיכרו קניית דירה היא עניין אמוציונאלי ופסיכולוגי.


מספר הגולשים: 56
דירוג העמוד: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...